• ÖZEL KLİNİK A BİR ADSP
  • 0 (501) 371 68 90
Sıkça sorulan sorular

img
img

touch-illustration

İmplant uygulası öncesinde yapılan lokal anestezi ve sonrasında verilen takviye ilaçlarla tamamen ağrısız bir işlemdir. Tıbbi öyküsünün elverdiği ,hamile olmayan ,radyoterapi kemoterapi almayan , kemik yıkımına neden olmayan ve çocuk hastalar dışında herkese rahatlıkla implant tedavisi uygulanabilir.

Yapılan kaplamaların ömürleri hastaların ağız hijyeni ile doğru orantılı olarak 5 ile 10 yıl arasında değişmektedir.

Hayır , aksine sert diş fırçası kullanan hastalarda yumuşak fırça kullanan hastalara oranla daha çok diş ve diş eti problemine rastlanmaktadır.

Ağız kokusunun temel sebebi ağız temizliğinin yeterince sağlanamadığı yerlerde biriken plaklar ve dil temizliğinin ihmal edilmesidir.
touch-illustration

Süt dişlenme dönemi sanılanın aksine çok önemli bir dönemdir ve alttan gelen daimi dişlerin sağlıklı gelmesi adına hekimin öngördüğü durumlarda bu tedavilerin uygulanması gereklidir.

Planlanan tedavi neticesinde dişlerin durumu da göz önüne alınarak hastayla birlikte ne çeşit bir kaplama yapılacağına karar verilir.

Bu problemin kökeni çene ekleminde var olan bir sıkıntı olabilir. Böyle bir durumda uzman eşliğinde muayene yapılıp sorunun asıl sebebi belirlenmelidir.
0 (501) 371 68 90